Bir Mobil Uygulamayı Bağımlılık Haline Ne Getirir

Dünya nüfusunun yarısından fazlası akıllı telefon kullanmaktadır. Bugünün dünyasında onları önemli kılan temel neden, bu günlerde insanların ilerlemesi ve oraya ulaşmak için mobil uygulamaları kullanmalarıdır. Mobil uygulamalar, dijital etkileşimin en yaygın şekli haline gelmiştir.

Mobil uygulamaların günümüz piyasası için önemli olduğu gerçeğini anlamak gerekiyor. Bağımlılık yapan mobil uygulamalar geliştirmek herkes için büyüleyici özellikler sunan mobil uygulamalar tasarlayarak mümkün olabilir.
Geçtiğimiz sene interneti kasıp kavuran birçok mobil uygulama gördük. Mobil uygulamaları çekici hale getirmek için bazı taktikler uygulanmalıdır.

Mobil uygulamaların basit ama benzersiz olması lazım. Akıllı telefonlardaki en bağımlılık yaratan mobil uygulamalardan bazıları, yetişkinlerin bile onlardan uzak kalamayacağı oyunlardır. Grafikler ham, kontrolleri basit olabilir; Flappy Bird’de gördüğümüz gibi. Oyun özellikleri oldukça basitti, ancak bu bağımlılık yüzünden geliştiriciler insanları kurtarmak için oyunu kaldırdılar. Oyunlar yeniden oynanabilir olmalıdır. Aynı aktivitelerin tekrarını teşvik eden mobil uygulamalar, müşterileri çekmede başarılıdır. Psikologlara göre, insan zihni sevdiği aktivitelerin tekrarlanmasını seviyor ve bu özelliğe sahip olması kullanıcıların mobil uygulamayı tekrar tekrar kullanmasını sağlar.

Kullanıcılara uygulamalarına ilişkin etkinliklerini ve tamamlanmamış görevlerini bildirmeniz gerekir. Böylece, mobil uygulamayı tekrar tekrar ziyaret etme ve kullanmaya teşvik edilirler.

Ve elbette, en önemli şey, mobil uygulamayı Facebook, Twitter ve Tinder gibi sosyal medya platformlarıyla bağlamaktır. Bu, mobil uygulamanızı tanıtmanın en iyi yollarından biridir, çünkü bunlar bağımlılık yaptığı kanıtlanmış olan mobil uygulamalardır.
Inovasyonu daima ön planda tutun. Instagram gibi mobil uygulamalar, kullanıcıların yaratıcı taraflarını dünyaya göstermesine izin verir ve onlara kendileriyle övünme şansı verir. İnsanlar bunu yapmayı sever. Bugünlerde oldukça heyecan verici olan bir başka benzersiz mobil uygulama da Snapchat. Muhtemelen selfie hastalarının diğer fotoğraflarını arkadaşlarıyla paylaşmasının en iyi yolu budur.
Bu yüzden, basit, benzersiz, eğlenceli olan mobil uygulamalar yapın ve daha fazlasını istemeyi kullanıcılara bırakın.