Mobil Uygulamanın Seyahat Sektörüne Etkisi

Dünya gittikçe küçülüyor bunda mobil uygulamaların da payı büyük. Mobil uygulamanın seyahat sektörüne etkisi  ile  uluslararası ve yurtiçi seyahatler daha kolay hale geldi.  Günümüzde sık seyahat edenler bilet gişelerinde sıraya girmek ya da seyahat acentası aracılığı ile bilet almak yerine mobil uygulamaları tercih etmektedirler. Alışkanlıklardaki bu değişiklik işletmelerini teknolojiye açan şirketlere büyüme ve karlılık getirmiştir. Seyahat sektöründeki ister büyük ister küçük herhangi bir işletme müşteri deneyimini iyileştiren akıllı mobil uygulamalara yatırım yapmaktadır. Mobilitenin global çaplı seyahat anlayışını nasıl değiştirdiğine bakalım;

Herşey Dahil Seyahat Sistemleri

Seyahatinizi planlarken uçak biletinden otel rezervasyonuna, havaalanı transferden, şehir turlarına kadar gerekli olan her ihtiyacınızı tek bir mobil uygulama aracılığı ile halletmek kadar başka kolay ve akıllı bir yöntem düşünülemez. Daha da fazlası, bazı mobil uygulamalar gezi rehberleri, yerel haritalar, hava durumu, en iyi restoranlar, alışveriş önerileri ve fırsatları sunmaktadır. Daha da güzel olanı ise tek tuşla mobil telefonunuzdan erişim.

Kişiselleştirilmiş Servisler

Kişiselleştirilmiş servisler rekabetçi bir senaryoda işletmelere avantaj katacaktır. Bu nedenle birçok işletme mobil uygulama geliştirme şirketleri ile çalışmaktadır. Hedef kitleye doğru ve özel teklifler ile ulaşmak için mobil uygulamaları kullanmaktadırlar. Daha fazlası için ise mobil uygulamaların toplamış olduğu kullanıcı tercihleri ve demografik bilgilerinden yola çıkarak doğru bir strateji belirlemektedirler.

Sadeleştirilmiş İşlemler

Mobil uygulamaların bir diğer harika yanı ise anlık ve nakit bağımsız işlemler gerçekleştirilebilmesi. Seyahat edenler  mobil cüzdanlarını, kredi kartları ya da online bankacılık ile ödeme gerçekleştirebilir ve elektronik biletlerini  mobil telefonları üzerinden kullanabilirler.  Mobil uygulamalar ayrıca , bilet gişesine gidip ödeme yapma derdine son verir. Daha da fazlası elde bilet taşıma ve kaybetme derdine son verir.

Etkili Marka Araçları

Mobil uygulama markette yer alan seyahat uygulamaları güçlü bir marka bilinirliği yaratmak için etkilidir. İndirilen mobil uygulamaların mobil telefonların ana ekranında yer alması, kullanıcıların her telefonu eline aldıklarında müşteri potansiyel taşımaları anlamına gelmektedir. Görünürlüğün artması ile müşterilerin aklında daha fazla yer edinme ve ihtiyaç duyulduğunda kolay bir şekilde ulaşılma sağlanır.

Sonuç

İşletmenizin bir mobil uygulamaya sahip olmasının da ötesinde, müşterilerinize özelliklerle zenginleştirilmiş eşsiz bir deneyim sunabilirsiniz. Bu nedenle konusunda deneyim sahibi ve AR, VR, AI gibi  teknolojiler ile işlerini güçlendiren bir yazılım geliştirme şirketinden yardım alabilirsiniz.

MobilM, mobil uygulama alanında tam ölçekli uzmanlık sunan tanınmış bir Android ve iPhone uygulama geliştirme şirketidir. Sektörler arası clientage ile çalışma konusunda zengin bir deneyime sahibiz ve gereksinimlerine uygun özel mobil uygulamalar sunuyoruz. İşletmenize değer katan bir mobil uygulama çözümü için iletişime geçebilirsiniz.