ios için uygulama yapmak

iOS mobil uygulama geliştirmek Mobil Uygulama Merkezi tarafından sunulan basit arayüze sahip kontrol paneli sayesinde hızlı ve kolaydır.
Sisteme üye olduktan sonra hesabınızı aktifleştirip hemen bir mobil uygulama geliştimeye başlayabilirsiniz. Sitemimiz tarafından geliştirdiğiniz mobil uygulamalar hem android hem de ios yani iphone ve ipad cihazlarda da kullanılabilir.
iphone ve ipad cihazlarda mobil uygulamanızı kullanabilmeniz için uygulamanızı AppStore da yayınlamanız gerekmektedir.
Bunun için bir Apple bilgisayara ve Apple tarafından geliştirilen ve iTunes’a uygulamalarınız gönderebilmeniz için xCode a ihtiyacınız var.

ios mobil uygulama geliştirmek ve yayınlamak için veya iphone mobil uygulama sahibi olmak için öncelikle bir apple developer hesabınızın olması gerekmektedir.
Apple developer hesabını https://developer.apple.com/ adresinden oluşturabilirsiniz. Mevcut bir Apple hesabınız varsa bu hesap üzerinden bir developer hesabı aktifleştirebilirsiniz.
Dilerseniz yenib bir Apple hesap oluşturup yeni hesabınız ile ios mobil uygulamanızı yayınlayabilirsiniz. Apple developer hesabı için senelik 99 Dolar Apple sizden talep etmektedir.
Apple developer hesabınız altında 100 adet cihaz kaydı yapabilirsiniz.

ios mobil uygulama yayınlamak için Apple developer hesap oluşturduktan sonra mac bilgisayarınıza Xcode uygulamasınız indirip kurmanız gerekir. Xcode uygulamasınız https://developer.apple.com/xcode/ adresinden indirip kurabilirsiniz.
Oluşturduğunuz ios mobil uygulama için gereken kaynak kodlarını tarafımızdan talep ederek mail adresinize gönderilmesiniz sağlayabilirsiniz. Mail adresinize gönderilen dosyayı Xcode da açarak gerekli düzenlemeleri yaparak derleyip iTunes a gönderebilrisniz.
iOS mobil uygulamanın Xcode’ta derlenmesi, Developer hesabınızda sertifika oluşturma, Bildirim gönderme, iTunes uygulama ayarları konusunda gerekli makaleler sitemizde hem görsel hem de video olarak yayınlanacaktır.

ios iphone mobil uygulamanızın appStore da yayınlanması 7-10 gün kadar sürmektedir.

 

 

 

 

 

Onlie Mobil Uygulama Yapmanın en basit yolu