Neden Çoklu Platform Tercih Etmelisiniz ?

Çoklu platform mobil uygulama geliştirme  anlayışı ile yazılan mobil uygulamalar birçok platformda çalışacak şekilde kodlanmaktadır. Neden Çoklu Platform Tercih Etmelisiniz ? Bu yaklaşımın birçok avantajı mevcuttur. Bazı nedenleri sizinle paylaşıyor olalım;

Müşteri Erişiminde Artış

İşletme sahibi olarak, birçok farklı platformda uyumlu çalışabilecek mobil bir uygulamaya sahip olmak isteyebilirsiniz. Böylece insanlar her nereye giderlerse gitsinler mobil olarak kullanabilirler. Ne kadar çok platformu desteklerseniz o kadar çok kişinin size ulaşmasını sağlamış olursunuz. Bu kadar basit. Uluslararası platformda Apple iOS ve Google Android arasındaki rekabet nedeni ile her geçen gün akıllı telefon kullanıcı sayısında artışa neden olmaktadır. Aynı anda iPhone ve Android cihazlarda çalışan bir uygulamaya sahip olmak daha geniş bir kitleye ulaşma avantajı sağlayacaktır.

Uygulama Geliştirme için Gerekli Olan Niteliklerin Sayısında Düşüş

Çoklu platformlarda uygulama geliştirebilmek için uygulama geliştirme ekibinizin iOS uygulamalar için Objective C ve Android uygulamalar için Java, Windows tabanlı uygulamalar için ise Silverlight vb dilini öğrenmesi gerekecektir. Tüm bu nitelikleri tek bir yazılım geliştirmecide bulmak imkansız gibi görünmektedir.  Mobil Uygulama Merkezi-MobilM gibi çoklu platform uygulama geliştirme teknolojilerininin kullanımı ile mobil uygulama geliştirme daha basit bir hale gelmektedir. Native Geliştirme paradigmaları ve dilleri her zaman bir artı olup gereksinim olmaktan çıkmıştır.

Geliştirme ve Uzun Dönem Bakım Maliyetlerinde Düşüş

Çoklu platform mobil uygulamalar tek bir kod kaynağı ile yaratılabilecek olup aynı anda birden çok uygulama dilinin kullanılmasına gerek yoktur. Bu nedenle her platform için ayrı bir teknik kişiye ihtiyaç gerekmeyecektir. Tek bir kod kaynağı aynı zamanda uzun dönem bakım maliyetlerinde düşüşü sağlayacaktır.

mobil uygulama yapmak