Neden Mobil Uygulama Sahibi Olmalısınız

Neden Mobil Uygulama Sahibi Olmalısınız ile ilgili açıklamalara geçmeden önce şu konuyu açıklığa kavuşturmalıyız. Küçük bir işletme sahibi iseniz ve bir mobil uygulama yapma işini sadece büyük firmaların yapabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte, küçük işletmeler hatta çok küçük işletmeler bile mobil uygulamalar trendlerini izlemekte, mobil-responsive web sitelerinden çok mobil uygulamaya önem vermektedir.

Aslında, bugünlerde çevrenizde birçok küçük işletmenin kendisine ait bir mobil uygulaması olduğunu fark etmişsinizdir. Bir köşe bası kafesi veya bir güzellik merkezi bunlara örnektir. Basit ve düşük bir bütçe ile  reklam amaçlı, sadece mobil uygulama marketlerinde  bulunmak için gerçekleştirilen bu girişim bir sonraki evrede, rakipler karşısında bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Halen mobil uygulama oluşturma konusunda fikriniz değişmedi ise makalenin devam eden kısmında Neden Mobil Uygulama Sahibi Olmalısınız ile ilgili açıklamalara yer verilecektir.

1.Akkılı Telefon Devrimini Kaçırmayın

Cep telefonları iletişim kurma biçimlerinden biridir. İnsanlar akıllı telefonları ile aileleri, eşleri ve arkadaşlarından daha fazla zaman geçirmektedir. Facebook, Instagram, Whatsapp gibi sosyal paylaşım uygulamaları ile kişiler akıllı telefon ekranlarını çok fazla izlemektedirler. Mobil cihazlar günümüzde işletmeler için müşteri ile etkileşimde önemli bir iletişim kanalı olmaktadır. İşletmeniz için müşterileriniz ile farklı iletişim kanalları kurma noktasında bir mobil uygulama fikri isabetli bir karar olacaktır. Mobil uygulamalar daha çok cihaz özellikleri üzerinden geliştirildiğinden mobil web sitelerine göre daha işlevseldir.

2.Günlük Mobil Uygulama Kullanma Süreleri

Aşağıdaki görselde Amerika’da 2015 yılında yapılan bir araştırma sonucuna yer verilecektir. Burada kişilerin günlük mobil uygulama kullanma süreleri ve bu süreleri hangi uygulamalara ayırdıklarına dair veriler bulunmaktadır.

 

 

Neden Mobil Uygulama Sahibi Olmalısınız

 
Araştırmada  günlük mobil cihaz kullanımı 3 saat 40 dakika olarak görülmektedir. Kişiler mobil cihazlarından internet kullanımı tercihi olarak bu süre zarfında, 3 saat 40 dakika içerisinde, %90 mobil uygulamalar, geri kalan %10 luk zaman diliminde  web tarayıcıları kullanmaktadır.

Mobil cihazlarla geçirilen günlük zaman araştırması, bizlere, Neden Mobil Uygulama Sahibi Olmalısınız  konusunda fikir  vermektedir. Araştırma ayrıca, mobil site mi mobil uygulama mı sorusuna da ışık tutmaktadır.  Bu konu bir sonraki makalemizde detaylı olarak işlenecektir.

3. Daha Fazla Kişiye-Müşteriye Ulaşın

İşletmeniz için bir uygulama geliştirme, geleneksel bir web sitesinden daha çok daha fazla müşteriye ulaşmanıza yardımcı olur. Mobil arama özellikle genç izleyici ile bugün çok popüler hale gelmiştir. Mevcut müşterilerin arkadaşları ile uygulamanız hakkında konuşarak tanıtırken, yeni kullanıcılar genel bir arama yoluyla sizi bulabilir. Ayrıca, mobil uygulamanızın sosyal ağlar ile entegre edilmesi işinizin kapsamını ve erişim kitlesini zenginleştirir.

Sonuç olarak, işletmeniz için Neden Mobil Uygulama Sahibi Olmalısınız konusunda birkaç önemli konuyu aydınlatmış bulunmaktayız. Bir küçük işletmenin  mobil uygulama sahibi olması sanıldığının aksine, günümüzde çok fazla bir maliyet çıkarmamaktadır. Kendin yap tarzı siteleri kullanarak düşük bir bütçe ile aylık  5-10 dolara bir uygulama sahibi olabilirsiniz.  İlk adım olarak sadece tanıtım ve müşteri ile iletişim olarak mobil uygulama mağazalarında var olmak, ilerleyen dönemde mobil uygulamanızı biraz daha geliştirerek ürün siparişi ve müşteri etkileşimi sağlayabilirsiniz.

[ia_button id=”button_81″ size=”big” solid=”1″ link=”http://apps.mobiluygulamamerkezi.com/#sign-up” icon=”” arrow=”1″ color=”#EE3537″ css_animation=”” animation_delay=””]Hemen Başla[/ia_button]